JACUZZI

JACUZZI

Jacuzzi to przede wszystkim przyjemność. Już kilkiminutowa kąpiel obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia wywołujące dobre samopoczucie, a także tłumiące odczuwanie bólu.Hydromasaż pobudza krążenie,dzięki czemu dotleniamy organizm. W ten sposób zwiększa się skuteczność walki z cellulitem, niwelowane są obrzęki nóg. Ponadto jacuzzi, dzięki pobudzaniu, ciała sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi.

Kto może korzystać?

Wizyty w jacuzzi polecamy praktycznie każdemu: osobom po urazach i z kontuzjami, mającymi problemy krążeniem czy odczuwającymi bóle nóg czy pleców. Jednocześnie powinny ją odwiedzać też osoby, które po prostu chcą się odprężyć po długim i ciężkim dniu.

Kto nie powinien korzystać ?

Z kąpieli w jacuzzi powinny zrezygnować osoby zmagające się z nadciśnieniem, chorobami skóry, chorobami układu moczowo-płciowego, niską krzepliwością krwi, a także z otwartymi ranami. Powinny zrezygnować z niej także kobiety w trakcie menstruacji.